Forum Młodych Opozycjonistów

Dbamy o dobro Polski!


#1 2008-11-24 11:27:33

slash

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-11-21
Posty: 17

Zamach na Prezydenta RP?

Konwój samochodów z prezydentami Polski i Gruzji, Lechem Kaczyńskim i Michaiłem Saakaszwilim, został w niedzielę po południu zatrzymany przy granicy z Osetią Południową. W pobliżu rozległy się strzały. Nikomu nic się nie stało.

Władze w Tbilisi oskarżyły siły rosyjskie o oddanie strzałów podczas przejazdu konwoju. Władze Osetii Południowej zapewniły, że ze strony tej separatystycznej republiki nikt nie strzelał do kolumny samochodowej, w której jechali prezydenci Polski i Gruzji.

Anonimowy przedstawiciel sztabu sił rosyjskich w Osetii Południowej, którego cytuje radio Echo Moskwy oświadczył, że rosyjscy żołnierze nie mają związku z ostrzelaniem kolumny samochodowej z prezydentami.

Kolumna samochodów z Lechem Kaczyńskim i Michaiłem Saakaszwilim miała jechać z lotniska w Tbilisi do jednego z osiedli przy granicy z Osetią Płd. Po incydencie prezydenci wrócili bezpiecznie do Tbilisi. L. Kaczyński ok. godz. 20.00 w niedzielę był już w samolocie w drodze powrotnej do Polski.

                                                                                Źródło: onet.pl


Czy oznacza to rozpoczęcie nowej wojny dyplomatycznej pomiędzy Osetyjczykami, Rosjanami a Polską?
Jakie powinno być stanowisko Prezydenta RP w tej sprawie?
Co na to UE i Stany Zjednoczone?


You know where you are? You're in the jungle baby, you're gonna die!!!

Offline

 

#2 2008-11-25 23:51:10

murda

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-11-25
Posty: 1

Re: Zamach na Prezydenta RP?

Najgorsze nastąpi, gdy okaże sie, że prezydent Gruzji wciągnął Lecha Kczyńskiego w swoje gierki, a niestety dużo na to wskazuje. Jak chociażby wszelakie nieprawidłowości dotyczące funkcjonowania służb ochronnych na tym wyjeździe. Prezydent Polski chciał dobrze, ale pewnie wyjdzie jak zawsze.

Offline

 

#3 2008-11-28 18:54:04

Mateusz

Użytkownik

Skąd: Gniezno
Zarejestrowany: 2008-11-21
Posty: 11

Re: Zamach na Prezydenta RP?

Z drugiej jednak strony nie podoba mi się zachowanie Prezydenta w stosunku do strony rosyjskiej. My jako małe państewko mamy mało do powiedzenia, zwłaszcza do takiego mocarstwa jakim jest Rosja. Nie ukrywajmy, Lech Kaczyński chce zawojować świat, podczas gdy np. Francja i Niemcy w tych sprawach milczą.
Oczywiście sama wizyta Prezydenta w Gruzjii nie jest niczym złym, wręcz przeciwnie. Ale co innego rozmawiać i szukać sojusznika, a co innego prowadzić agresywną politykę, bez silnych "pleców".

Offline

 

#4 2008-11-28 20:40:48

slash

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-11-21
Posty: 17

Re: Zamach na Prezydenta RP?

Jesus Christ, Mateusz, z Rosją trzeba ostro

Mateusz napisał:

Lech Kaczyński chce zawojować świat, podczas gdy np. Francja i Niemcy w tych sprawach milczą.

Francja.... mhmh II wojna... mhmhm coś mi tu śmierdzi...mhmhm tchórze...
Niemcy jakoś też się ostatnio wszystkiego boją, włażą w dupsko Rosji, boją się wysłać wojsko do Iraku, Afganistanu...

A wizyta w Gruzji..., czyżby tak przypadkiem Gruzja nie była alternatywą uniezależnienia nas od rosyjskich dostaw gazu i uwolnienie się spod wpływu hegemonii rosyjskiego Gazpromu, ale tak tylko przypadkiem...

Jak na moje oko zbyt często "kochaliśmy" się z Rosją, aby teraz znowu miękką polityką platfuska tuska stawać się kolejną "cichą" republiką Federacji.


You know where you are? You're in the jungle baby, you're gonna die!!!

Offline

 

#5 2008-11-29 22:16:37

Mateusz

Użytkownik

Skąd: Gniezno
Zarejestrowany: 2008-11-21
Posty: 11

Re: Zamach na Prezydenta RP?

Niemcy jakoś też się ostatnio wszystkiego boją, włażą w dupsko Rosji, boją się wysłać wojsko do Iraku, Afganistanu...

A po co mają wysyłać wojsko do Iraku? Skoro tak, niech wyślą jeszcze troche do Polski, Włoch, Irlandii... aha i jeszcze troche do Węgier. Nie rozumiem, jak można wchodzić do obcego kraju z wojskiem i tłumaczyć się "my to robimy z miłości do Was i całego świata".

A wizyta w Gruzji..., czyżby tak przypadkiem Gruzja nie była alternatywą uniezależnienia nas od rosyjskich dostaw gazu i uwolnienie się spod wpływu hegemonii rosyjskiego Gazpromu, ale tak tylko przypadkiem...

Cała Europa jest pod wpływem Gazpromu, więc nie widzę potrzeby, aby akurat świetnie rozwinięte i bogate państwo polskie chciało się uniezależniać.

Póki co to głównie Prezydent korzysta z prawa kształtowania polityki zagranicznej.

Offline

 

#6 2008-11-29 23:16:38

slash

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-11-21
Posty: 17

Re: Zamach na Prezydenta RP?

Mateusz napisał:

Cała Europa jest pod wpływem Gazpromu, więc nie widzę potrzeby, aby akurat świetnie rozwinięte i bogate państwo polskie chciało się uniezależniać.

i właśnie o to chodzi, żeby utrzymywać jak najlepsze stosunki z Gruzją, aby sprowadzać gaz z rejonów Zakaukazia...
trzeba jak najszybciej wyjść spod opieki tego potentata.

Mateusz napisał:

A po co mają wysyłać wojsko do Iraku? Skoro tak, niech wyślą jeszcze troche do Polski, Włoch, Irlandii... aha i jeszcze troche do Węgier.

nie rozumiem - sarkazm, ironia??
jeżeli USA już wkroczyło tam i prosiło o pomoc, to Niemcy jako sojusznik powinni odpowiedzieć bez wahania, że jakiś kontengent wyślą.
fakt, faktem wojna ta była bez sensu, ale cóż...

a do Afganistanu to był ich zasmarkany obowiązek jako członka NATO...


You know where you are? You're in the jungle baby, you're gonna die!!!

Offline

 

#7 2008-12-08 19:53:20

Mateusz

Użytkownik

Skąd: Gniezno
Zarejestrowany: 2008-11-21
Posty: 11

Re: Zamach na Prezydenta RP?

Napisałeś, że "boją się wysłać wojsko do Iraku, Afganistanu..." - stąd moja odpowiedź, jak najdalej jej od ironii.
Napisałeś:
"jeżeli USA już wkroczyło tam i prosiło o pomoc, to Niemcy jako sojusznik powinni odpowiedzieć bez wahania, że jakiś kontengent wyślą."
Jako sojusznik tak, ale moralnie nie. Nie wiem po co USA pcha się we wszyskie sprawy na całym świecie. Analogicznie możemy przedstawić nasz kraj. Wysyłamy wojska do np. Litwy i po tygodniu prosimy Czechy o pomoc - "bo sami nie dajemy rady". Bez sensu.


Napisałeś:
"fakt, faktem wojna ta była bez sensu, ale cóż..."
ooo, czyżbyś tak szybko zmienił zdanie? Jeszcze miesiąc temu spierałeś się, że wysłanie wojsk do Iraku było rzeczą jaknajbardziej konieczną. Argumentem byli rzekomi terroryści.

Offline

 

#8 2008-12-08 20:40:23

slash

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-11-21
Posty: 17

Re: Zamach na Prezydenta RP?

slash napisał:

jeżeli USA już wkroczyło tam i prosiło o pomoc, to Niemcy jako sojusznik powinni odpowiedzieć bez wahania, że jakiś kontengent wyślą."

Mateusz napisał:

Jako sojusznik tak(...)

no więc właśnie o to mi chodziło.

Faktem jest, że Amerykanie pchają się wszędzie, ale moim zdaniem są oni jedynymi strażnikami pokoju na świecie i jako bądź co bądź jeszcze największe mocarstwo świata (chociaż po ostatnim kryzysie...) mają do tego naprawdę duże predyspozycje...
tak nawiasem, jestem za wzmacnianiem naszego sojuszu z USA, bo myślę, że to naprawdę nam się w przyszłości opłaci... chociaż jak mówił Nostradamus, już niedługo w czasie potężnej wojny światowej, ostaną się tylko Chiny i właśnie Polska

nolens volens, USA robią dobrze światu (bez głupich podtekstów) i mam nadzieje, że ta praca przyniesie kiedyś dobre plony, a ziarno nie zostanie rzucone na skały...


You know where you are? You're in the jungle baby, you're gonna die!!!

Offline

 

#9 2008-12-10 15:43:39

Mateusz

Użytkownik

Skąd: Gniezno
Zarejestrowany: 2008-11-21
Posty: 11

Re: Zamach na Prezydenta RP?

slash napisał:

moim zdaniem są oni jedynymi strażnikami pokoju na świecie

Pierwsze słyszę, żeby przy pomocy wojska, wkroczyć do innego kraju i powiedzieć : "dobra, teraz zrobimy tutaj pokój". A mieszkańcy tego państwa serdecznie im podzienkują, że w końcu znalazł się ktoś, kto ich uszczęśliwi pokojową misją(militarną zresztą).




slash napisał:

jestem za wzmacnianiem naszego sojuszu z USA, bo myślę, że to naprawdę nam się w przyszłości opłaci...
nolens volens, USA robią dobrze światu (bez głupich podtekstów) i mam nadzieje, że ta praca przyniesie kiedyś dobre plony, a ziarno nie zostanie rzucone na skały...

Czy wzmacnianie sojuszu z USA będzie dobre - przekonamy się za kilkanaśnie lat.
Obyś miał rację. Lecz ja nie mam zaufania do Stanów Zjednoczonych.

Offline

 

#10 2008-12-10 17:36:15

slash

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-11-21
Posty: 17

Re: Zamach na Prezydenta RP?

Mateusz napisał:

podzienkują

to tak w kwestii ścisłości

Mateusz napisał:

Pierwsze słyszę, żeby przy pomocy wojska, wkroczyć do innego kraju i powiedzieć : "dobra, teraz zrobimy tutaj pokój"

wybacz, ale są kraje, w których tak niestety trzeba, bo same sobie nie poradzą...

uwierz mi, sojusz z USA nie będzie taki jak z ZSRR.

Ostatnio edytowany przez slash (2008-12-10 17:37:28)


You know where you are? You're in the jungle baby, you're gonna die!!!

Offline

 

#11 2008-12-10 17:52:52

Mateusz

Użytkownik

Skąd: Gniezno
Zarejestrowany: 2008-11-21
Posty: 11

Re: Zamach na Prezydenta RP?

slash napisał:

Mateusz napisał:

podzienkują

to tak w kwestii ścisłości
;]. Jakbyś pisał w wc to też miałbyś takie literówki.


Mateusz napisał:

Pierwsze słyszę, żeby przy pomocy wojska, wkroczyć do innego kraju i powiedzieć : "dobra, teraz zrobimy tutaj pokój"

wybacz, ale są kraje, w których tak niestety trzeba, bo same sobie nie poradzą...

uwierz mi, sojusz z USA nie będzie taki jak z ZSRR.

Chciałbym Ci wierzyć, ale jak widzę politykę USA to czarno to widzę...

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.komandosi.pun.pl www.yakuzaclan.pun.pl www.narutongame.pun.pl www.monavie.pun.pl www.narutoforumgramy.pun.pl